Aktualności

Zwycięstwo na inauguracje !!!

• autor: sajmon99, 2012-08-12 11:08

KS CHEŁMEK 2 - 1 MKS ALWERNIA

Pierwsze mecze są zawsze ciężkie. Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym ekipy Pawła Sidorowicza oraz pozytywnych wynikach meczów sparingowych o formę naszych zawodników nie trzeba było się obawiać.

W kadrze na mecz zabrakło Patryka Żołneczki, Grzegorza Bąka, Piotra Ciecier których to zatrzymały sprawy osobiste.

Biało-zieloni do meczu podeszli zmotywowani i bardzo poważnie co pokazali od pierwszych minut czego efektem był wysoki pressing od początku meczu. Efektem tego była zdobyta pierwsza bramka już w 5 minucie przez M.Kysiaka. Został on obsłużony dokładnym podaniem w pole karne przez T.Kustrę pomimo, że "Kajak" był naciskany przez obrońcę utrzymał się przy piłce i z piątego metra skierował futbolówkę obok bramkarza który nie miał szans na obronę tego strzału. Po tej bramce ekipa gości zaczęła bardziej naciskać ekipę Chełmka która z powodzeniem odpierała ataki Alwerni. Pomimo tego nadal inicjatywa była po stronie biało-zielonych. Na kolejna bramkę kibice licznie zgromadzeni na stadionie przy ul.Krakowskiej 22 nie musieli czekać długo. Już w 15 minucie po faulu na zawodniku Chełmka w odległości 40 metrów od bramki przeciwnika, sędzia odgwizdał rzut wolny do którego wykonania podszedł M.Tekielak. Ustawił on piłkę i wrzucił w pole karne mocną piłkę,  która nabrała dziwnej rotacji i zmierzała w kierunku bramki strzeżonej przez Chuderskiego który został zaskoczony tym strzałem i zrobiło się już 2-0 dla Chełmka. W kolejnych minutach gra toczyła się od "16stki" do "16stki". Obydwie ekipy oddały kilka celnych strzałów lecz bramkarze byli na stanowisku. Az w 38 minucie piłka była w posiadaniu obrońców z Alwerni którzy mocnym "krosowym" podaniem zaskoczyli defensywę Chełmka, wtedy to W.Wojtków postanowił wyjść z bramki za "16stke" i ratował się faulem za który otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisk a nasza drużyna grała w 10. Wtedy szanse dostał rezerwowy bramkarz S.Dziędziel. Goście mieli okazje pokonać nie rozgrzanego bramkarza z rzutu wolnego lecz jego wykonawca przestrzelił. Do końca pierwszej polowy rezultat się nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku składnych akcji obu zespołów lecz żadna bramka nie padła. Po kilku minutach gry, inicjatywę przejęła drużyna gości czego wynikiem było cofniecie się do defensywy drużyny biało-niebieskich. Po jednej akcji Alwerni zdaniem sędziego w polu karnym gospodarzy był faulowany zawodnik z drużyny przyjezdnej. Efektem tego był rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez zawodnika z Alwerni. Ekipa MKS-u tym golem złapała "kontakt". Kolejne minuty to również dominacja ekipy z Alwerni lecz zawodnicy z Chełmka umiejętnie ustawiali się w defensywie i odpierali ataki drużyny gości. Alwernia do końca nie potrafiła sforsować defensywy oraz pokonać bramkarza pomimo przewagi liczebnej. Do końca już wynik nie zmienił się.

Pierwszy mecz, pierwsze punkty, pierwsze zwycięstwo i kontynuowanie passy nie przegranego spotkania u siebie przez Chełmek to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Pomimo tego, że brakowało kilka podstawowych graczy w ekipie biało-zielonych, Ci którzy grali, pokazali charakter i głód zwycięstwa. Mimo, że gra momentami mogła się nie podobać i nudzić przybyłych kibiców, ważne są trzy zdobyte punkty.

Dziękujemy kibicom za liczne przybycie na mecz pomimo niesprzyjającej pogody i zapraszamy na kolejny mecz który odbędzie się na stadionie w Stryszawie w niedziele 19 sierpnia o godzinie 17.00.