W Bobrku niespodzianka !

• autor: sajmon99, 2012-08-16 12:30

LKS Bobrek 3 - 1 KS Chełmek

bramki: 2xBoratyński, 1xSergiel - Zajas(Samobójcza)

W meczu drugiej rundy pucharu polski występujący w V lidze KS Chełmek uległ Bobrkowi 3-1.

W Kadrze Chełmka na ten mecz zabrakło takich zawodników jak Cecuga, Bąk, Cieciera, Magiera, Tekielak oraz Żołneczko których zatrzymały sprawy osobiste. Zabrakło także zmagającego się z kontuzją Zawadzkiego.

Pierwsza połowa zaczęła się od zarysowującej przewagi ekipy biało zielonych. Grali oni dużo piłką od "tyłu" lecz drużyna gospodarzy mądrze ustawiała się w defensywie. Gra Chełmka przypominała przysłowie "bicie głową w mur". Ataki drużyny z Bobrka były szybko neutralizowane przez defensywę w początkowym stadium i nie zagrażały bramce strzeżonej przez Dziędziela. Ekipa z Chełmka stwarzała mnóstwo sytuacji strzeleckich lecz nie mogła pokonać dobrze spisującego się bramkarza ekipy gospodarzy. Do czasu kiedy to po mocnej wrzutce Kumanka w pole karne błąd popełnił skaczący do główki Zajas i skierował futbolówkę do swojej bramki. W tej sytuacji zabrakło komunikacji między zawodnikami z Bobrku czego efektem był własnie gol samobójczy. Dzięki temu, gospodarze objęli prowadzenie. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, okazje do strzelanie gola kontaktowego po rzucie wolnym miała drużyna Bobrku, piłkę piątskował Dziędziel, a ta trafiła pod nogi zawodnika ekipy gospodarzy, ten zaś podał wzdłuż pola karnego gdzie był Sergiel który minimalnie przestrzelił obok słupka.

Druga połowa zaczęła się od zmiany w bramce ekipy Chełmka za Dziędziela trener Sidorowicz wprowadził na boisko rutynowanego Wojtkowa. Inicjatywę gry coraz bardziej przejmowała ekipa gospodarzy czego efektem były liczne akcje pod bramką Chełmka. Efektem tego była kontaktowa bramka która strzelił Boratyński. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2-1 i biało zieloni musieli gonić wynik. W kolejnych minutach bliscy strzelenia bramki byli goście.Górski podał piłkę przed 16 metr do znajdującego się w świetnej pozycji Kustry, ale ten mający przed sobą tylko bramkarza nie potrafił go pokonać. Kolejna sytuacje na zdobycie kontaktowego gola, goście mieli z rzutu wolnego, wykonywanego przez Kaczora. Piłka poszybowała nad murem Bobrka i zmierzała pod poprzeczkę ale fantastyczna interwencja popisał się bramkarz ekipy gospodarzy i wynik dalej się nie zmieniał. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Sergiel po fatalnej interwencji Wojtkowa. Wynik do końca nie zmienił się i nasza drużyna odpadła z dalszej rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Oświęcimskim.

Bobrek w tym meczu pokazał charakter i wole walki czego odzwierciedleniem wynik. Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji w kolejnych rundach Pucharu Polski.

Gorąco dziękujemy wszystkim kibica za liczne przybycie na mecz.